De Bol (Bollocatie)
Het uitzicht van Schoonhoven
ERA Contour ontwikkelt in samenwerking met woningcorporatie QuaWonen een nieuwbouwproject aan de rand van Schoonhoven Noord. De woningen komen op de plaats waar eerst de grote bolvormige zender stond, ook wel bekend als ‘de Bol’. De Bollocatie ligt aan de uiterste noord-oostrand van Schoonhoven Noord, een unieke plek: direct aan de Vlist, waarachter het open landschap van de Krimpenerwaard ligt. Hier ligt het Groene Hart letterlijk aan de voortuin van de toekomstige woningen. Het uitzicht bestaat uit weilanden, bomen en in de verte een kerktoren.
In het totaal komen er 76 woningen, te verdelen in zes woningtypen:
– 5 vrijstaande woningen
– 22 twee-onder-één kapwoningen
– 6 rijwoningen
– 6 patiowoningen
– 17 koopappartementen
– 20 sociale huurappartementen
De eerste twee categorieën worden royale woningen in het duurdere segment. De rijwoningen worden ook zeer ruim (middensegment), evenals de patiowoningen en de appartementen. Bij de patiowoningen en koopappartementen zal de aandacht speciaal uitgaan naar (jonge) senioren. Daarom worden deze woningen levensloopbestendig gemaakt. De 20 huurwoningen zal QuaWonen verhuren in de sociale huursector. De overige woningen zijn koopwoningen.
In het plan heeft de openbare ruimte een duidelijke identiteit en kwaliteit gekregen. Zo liggen veel woningen aan het water - een deel zelfs op een eiland met eigen toegang - en krijgt het zuidelijke gedeelte een sfeervol plein als centrale plek. Het maken van deze identiteit is mogelijk omdat ERA Contour dit in eigen hand heeft: wij hebben de taak van QuaWonen overgenomen om het gebied bouwrijp en woonrijp te maken. Een bijzondere constructie waarmee ERA Contour zich als ruimtemaker ook inzet voor de kwaliteit van de openbare ruimte.
Consument als co-producent
QuaWonen en ERA Contour hebben consumentenbetrokkenheid hoog in het vaandel staan. Om de mening van de toekomstige bewoners te horen en daarmee het ontwerp te optimaliseren, is eind vorig jaar een klantenpanel gehouden. Geïnteresseerden konden hun mening geven over het Voorlopig Ontwerp, de stedenbouwkundige opzet, de inrichting van de openbare ruimte, duurzaamheid en de planning. Met 72 deelnemers was dit het grootste klantenpanel in de geschiedenis van ERA Contour!
| Programma | 56 koopwoningen en 20 huurwoningen in Schoonhoven Noord |
| Opdrachtgever | Qua Wonen, ERA Contour |
| Architect | Kokon architectuur en stedenbouw |
| Aanbesteding | Eigen ontwikkeling |
| Projectsite | www.debol.nl |
De Bol (Bollocatie)
De Bol (Bollocatie)
-
De Bol (Bollocatie) 51.948616 4.853768